Шукати в цьому блозі

Сторінка для батьків

 





Шановні Батьки!
На цій сторінці Ви зможете прочитати цікаві статті для себе. Тут не буде ніяких особистих указівок чи аналізу навчання, але інформація, яку  тут побачите, може бути Вам корисною.
 



10 важливих порад батькам!


Коли я стала мамою, всі навколо роздавали мені мільйони порад про те, як я повинна любити своїх дітей. Але я ніколи їх не слухала, бо мало хто насправді знає, як виховати не тільки слухняних, але і успішних, щасливих дітей. Ваше завдання – не стільки вихована, скільки впевнена у собі  дитина, яка вміє жити.


Я закликаю вас взяти відповідальність у цьому питанні на себе. І не слухати нікого з тих, хто вважає, що знає, як правильно ростити дітей.

Вашим головним пріоритетом повинні стати щасливі, а не слухняні діти. Дослідження показують, що від того, чи щаслива була дитина в свої 10-15 років, залежить, чи буде вона щаслива в 25-, 30- і 40-річному віці.

Моє улюблене правило виховання говорить: “Підготуйте дитину до дороги, але не забирайте у неї можливість йти по ній самостійно”.

Ось 10 найбільш поширених помилок, які роблять майже всі сучасні молоді батьки.

Помилка №10: Ви поклоняєтеся своїм дітям

Більшість з нас намагається бути ідеальними батьками. Наші діти живуть у набагато кращих умовах, ніж жили в їхньому віці ми. Ми виконуємо всі забаганки своєї дитини: хоче нову іграшку – будь ласка!, чергову шоколадку – тримай!

Проблема, мабуть, у тому, що діти починають думати, ніби весь світ обертається навколо них. І коли наступного разу ваша дитина не отримає бажаного, то дуже засмутиться. Набагато сильніше, ніж сусідський хлопчисько, з яким так не “сюсюкаются”.

Всім буде краще, якщо періодично ви не станете виконувати забаганки своєї дитини. Не отримати бажаного тут і зараз – це нормально.

Помилка №9: Ви вважаєте, що ваші діти прекрасні

Від фахівців, які працюють з дітьми, я дуже часто чую, що багато батьків сьогодні абсолютно не готові сприймати негативні відгуки щодо вчинків своїх нащадків. Як тільки хтось їх критикує, одразу ж наступає  на хвилю неприйняття або навіть агресію з боку батьків.

Але ми повинні навчитися сприймати критику з відкритим серцем. Заради дітей. Іноді нам потрібно втрутитися якомога швидше, щоб ситуація не вийшла з-під контролю. Якщо шкільні вчителі кажуть вам, що ваша дитина погано себе веде і ображає однокласників, висновки треба зробити щодо дитини, а не вчителів.

Помилка №8: Все ваше життя – це ваші діти.

Ми пишаємося нашими дітьми. Коли у них виходить щось важливе, ми щасливі сильніше, ніж якби це були наші власні успіхи.

Але в усьому має бути міра. У вас повинно бути своє власне життя і свої власні успіхи. Дітям потрібен правильний приклад для наслідування. Станьте ним!

А ще у вас повинні бути не тільки робота і сім’я. Дитина повинна знати: у дорослих – свої розваги і задоволення. І це треба враховувати! Якщо ви хочете, щоб ваша дитина прожила повноцінне життя, проживіть його самі!

Помилка №7: Ви приймаєте рішення за них самі

Один священик якось сказав мені, що найбільша проблема сучасних дітей – в тому, що їх батьки не дають їм можливості самостійно приймати рішення. Батьки вибирають за самих дітей, їх кар’єру, їх друзів, їх одяг і т. д.

Звичайно, ми всі хочемо, щоб наша дитина не потрапила у якусь погану історію. Звичайно, ми хочемо, щоб вона співала нам дифірамби і поважала нас за те, що ми хочемо забезпечити їй краще життя.

Проблема у тому, що така дитина не вміє мислити самостійно. І впадає в одну з двох крайнощів: або вона не здатна без вашої участі навіть на дріб’язкове рішення, або починає забувати про те, що вседозволеність – це ненормально.

Не вирішуйте за вашу дитину, ким вона повинна бути. Це не той вияв любові з вашого боку, що необхідний.

Помилка №6: Конкурсне виховання

Всі батьки хочуть, щоб їх дитина була кращою за інших. Краще вчилася, показувала кращі спортивні результати. Багато захоплюються цим так сильно, що їх дитя починає розглядати все життя, як одне нескінченне змагання. Результат – часті депресії і зломана психіка.

Найбільше на світі ми боїмося, що наші діти будуть відставати від тих, які оточують. Ми боїмося, якщо вони будуть не дуже добре вчитися, то залишаться в посередності, коли виростуть.

Але ваші діти повинні також розуміти, що життя – це не тільки піт і боротьба. Життя – це ще й радість від усвідомлення цієї миті.

Краще постарайтеся прищепити дитині думку, що “перемога за всяку ціну” – це не єдине, що має значення. Людину визначають не її перемоги, а її характер. І стійкість.

Помилка №5: Ви позбавляєте їх дитинства

Чим щасливіше буде дитинство вашої дитини, тим більш щасливою людиною вона виросте. Це імператив, доведений вченими.

Найвірніший спосіб позбавити дитя дитинства – завантажити його шкільними уроками, заняттями в музичній школі, вивченням іноземної, спортом і т. д. А ще ми хочемо, щоб наші діти допомагали нам виконувати роботу по дому. Але при цьому ви не повинні забувати, що у кожного має бути право на дитинство.

Ваша дитина не обов’язково повинна досягти тих успіхів, яких досягли Пікассо або Тейлор Свіфт. Вона повинна вирости сильною особистістю, здатною прожити щасливе життя. Ось це головне.

Помилка №4: Ви хочете мати “правильну”, а не “справжню” дитину

Ми починаємо будувати плани для своїх дітей вже тоді, коли вони ще в нашій утробі. Ми мріємо, що вони виростуть і досягнуть більшого, ніж ми.

Але іронія в тому, що ви не можете отримати ту ідеальну дитину, про яку мрієте. Ви отримаєте ту єдино можливу людину, яка могла народитися саме у вас. Не намагайтеся змінити в ній те, що вам не подобається. Не примушуйте її ставати тим, ким вона нібито повинна бути в ваших мріях. Нехай вона стане тим, ким сам захоче стати.

Помилка №3: Ви забуваєте про те, що вчинки важливіші слів

Ми всі хочемо здаватися своїм дітям ідеальними. Ми всі знаємо, що для того, щоб дитина виросла розумною і доброю, ми повинні показувати їй приклад. Але більшість з нас також забуває про те, що моральні настанови працюють тільки в одному єдиному випадку: якщо ви самі їх виконуємо.

Повірте, ваші діти завжди знають, що вони можуть собі дозволити, а що – ні. Вони спостерігають за вами уважніше, ніж ви самі за собою.

Тому наступного разу, коли будете сварити дитину за те, що вона нешанобливо ставиться до однолітків, запитайте себе: а може, вона побачила негативний приклад у вас? Чому вам можна обкладати матами тих, які оточують вас, а їй – ні?

Помилка №2: Ви судите про батьків за поведінкою їхніх дітей

Коли ви зустрічаєте, де б то не було невиховану дитину, то автоматично починаєте думати, ніби у неї погані батьки. Але це не завжди так. Не буває “ідеальних” дорослих і “пластилінових” дітей. В світі немає нічого ідеального” – так само як і нічого “безнадійного”.

Ми ніколи не знаємо, наскільки сильно інші батьки переживають за своїх дітей. Тому і не повинні судити про них.

Помилка №1: Недооцінка характеру

У кожної дитини є свій характер і свій внутрішній моральний компас. Ці речі означають набагато більше, ніж ваші спроби перетворити своє дитя – в “ідеальну” людину.

Не намагайтеся вчити її за написами в книгах, за шаблонами. Кожному потрібен свій підхід. А часто, ще важливіше свобода: якщо ви чекаєте від своєї дитини самостійності й усвідомленого підходу до життя, дайте їй можливість рости і розвиватися без надмірного втручання.

Головне, про що варто подбати, – це характер. Він повинен бути. Єдина можливість дати дитині його загартувати – дати їй більше свободи. Не замикайте дітей у своїх квартирах. Не радійте тому, що комп’ютер може замінити їй ігри у дворі. Не ховайте свою дитину від реального світу. Нехай ваша любов не стає для нього в’язницею!

Джерело: kolizhanka.com.ua




7 важливих речей, які не варто робити за свою дитину




Іноді батьки схильні надто опікати своїх дітей, просто забуваючи про те, що дитина повинна отримувати свій власний досвід.

Психологи нагадують нам, що почуття відповідальності та самостійності у дитини, ми повинні виховувати з дитинства. Щоб ваш малюк ріс не розпещеним і вмів приймати правильні рішення пам’ятайте про 7 речей, які ніколи не варто робити за свою дитину.

1. Не шукайте їй друзів

Часто батькам, на основі їхнього життєвого досвіду здається, що вони краще знають з ким дружити їхньому малюкові. І ми часто говоримо своїм дітям з ким їм варто грати та дружити, забуваючи, що дитина — теж людина. У неї вже сформовані свої погляди на життя і переваги. Не нав’язуйте дитині друзів — у неї є право вибору.

2. Не робіть за неї уроки

Можна пояснити малюкові не зрозумілий матеріал, поміркувати з ним на якусь тему, але робити з ним уроки тільки заради того, щоб дитина отримала хорошу оцінку — не вихід. Дитина ніколи не захоче вчитися самостійно якщо знатиме, що мама завжди підстрахує.

3. Не втручайтеся в її конфлікти з іншими дітьми

Якщо ви бачите, що малюк потрапив в складну ситуацію і свариться з іншою дитиною — не поспішайте втручатися. Звичайно, для батьків їхній малюк завжди правий, але як показує життя — все не так райдужно. Дайте дітям самостійно розібратися в ситуації, саме так формуються навички комунікації.

4. Не відповідайте на питання, які задають малюкові

Якщо вашій дитині поставили питання, не поспішайте відповідати за неї. Навіть якщо малюкові знадобиться трохи часу подумати, перш ніж він дасть відповідь. Психологи попереджають, що така поведінка батьків говорить про їхнє бажання постійно контролювати малюка.

5. Не прибирайте за дитину її територію

У кожної людини є обов’язки, повинні вони бути й у вашої дитини. Особиста територія дитини — це її кімната, значить у неї є право та обов’язок наводити на ній порядок. Звичайно, маму дратує безлад в будинку і часто їй простіше прибрати самій, але тоді вам просто не вдасться виховати у малюка звичку до чистоти та порядку.

6. Не домовляйтеся про шкільні оцінки

Оцінки — це показник цілеспрямованості дитини та вміння домагатися поставлених цілей. Дайте дитині можливість отримувати заслужені оцінки за свою працю і знання, інакше вона ніколи не зрозуміє в чому цінність знань.

7. Не вибирайте дитині хобі

Ваші нереалізовані дитячі мрії зовсім не обов’язково можуть бути цікаві вашим дітям. Не заривайте талант малюка в землю, дайте йому можливість зробити власний вибір і самореалізуватися.


7 помилок батьків, через які діти перестають їх слухати




Діти – це не тільки щастя, а й відповідальне випробування для батьків. У певний момент чадо стає неслухняним і не піддається жодним методикам впливу. Неслухняна дитина – це, як правило, помилка батьків у вихованні.

Як батьки своїми ж руками програмують дітей на непослух:

1. Загрози

Такі загрози, як «віддам тебе чужій тітці», «віддам в дитбудинок», «перестану любити», не приводять ні до чого хорошого. Впливу на погану поведінку у них немає, проте це точно сформує відчуття недовіри у малюка до батьків. Така методика погіршить і без того складну ситуацію. Тільки стосунки, побудовані на довірі, допоможуть тобі добитися дисципліни.

2. Брак уваги

Робота або домашні справи забирають весь час, і на дитину часто не залишається вільної хвилини. Але діти вимагають уваги, і найпростіший спосіб її отримати – це погана поведінка. Треба більше спілкуватися з дитиною, цікавитися, чим вона живе. Протягом дня робіть десятихвилинні перерви та приділяйте їх дитині. Позитивно вплине також проведення спільних вихідних на природі чи в іншому цікавому для дитини місці.

3. Наказовий тон

Однією з головних помилок є спілкування з дитиною за допомогою наказів. Звичайно, вона чинить опір і намагається відстояти своє бачення ситуації. Дайте малюкові право вибору, всі вчаться на своїх помилках. Так дитина почне довіряти батькам і відчувати підтримку і розуміння. Це значно покращить стосунки.

4. Надмірна увага до молодшої дитини

Коли в родині з’являється молодша дитина, їй, природно, починають приділяти більше уваги. Старший при цьому відчуває себе незатишно, йому не вистачає батьківської любові, і він починає поводитися так, щоб погано було всім.

5. Нездорова критика

Такі висловлювання батьків, як «ти малюєш якісь каляки-маляки», «пишеш як курка лапою», «руки в тебе з одного місця виросли», формують комплекси у маленької дитини. Вона починає боятися, що у неї нічого не вийде, перестає намагатися чогось навчитися і повністю втрачає віру в себе.

6. Поганий приклад

Погані слова, вчинки, зневагу до інших людей діти поглинають як губка. А потім вони починають практикуватися на своїх батьків. Тому батькам варто думати перед тим, як вживати лайливі слова та ображати один одного.

7. Перенос негативу на дитині

У когось з батьків вийшов невдалий день, і тато або мама зірвалися на дитину. А потім, щоб загладити свою провину, купили ласощі або якусь іграшку. Така поведінка рідних травмує дитячу психіку і заважає сформуватися поняттю, що таке добре, а що погано.

Милі батьки, цінуєте і приділяйте більше уваги своїм малюкам, і вони будуть менше створювати вам турбот і проблем.





















Під час дистанційного навчання обов’язки мають не лише вчителі: освітній експерт про те, яких правил повинні дотримуватись батьки учнів


Якісного та успішного перебігу навчання буде досягнуто лише тоді, коли три сторони освітнього процесу – вчитель, учні, батьки – будуть ефективно взаємодіяти та співпрацювати між собою. Якщо одна зі сторін неухильно відсторонюватиметься від спільної роботи над досягненням позитивних результатів, то це може призвести до непорозумінь. Перед тим як іти до школи як батьки, так і вчителі повинні знати свої права та обов’язки й дотримуватись їх. Хоча людям притаманно відстоювати свої права, але про свої обов’язки вони досить часто забувають – зазначив Віктор Громовий.

Також освітній експерт Віктор Громовий на своїй фейсбук-сторінці нагадав батькам про те, що вони також мають обов’язки, які прописані в Законі «Про освіту».

У Статті 55. п. 3. Закону України «Про освіту»  чітко вказано, що батьки здобувачів освіти зобов’язані:
• виховувати у дітей повагу до гідності, прав, свобод і законних інтересів людини, законів та етичних норм, відповідальне ставлення до власного здоров’я, здоров’я оточуючих і довкілля;
• сприяти виконанню дитиною освітньої програми та досягненню дитиною передбачених нею результатів навчання;
• поважати гідність, права, свободи і законні інтереси дитини та інших учасників освітнього процесу;
• дбати про фізичне і психічне здоров’я дитини, сприяти розвитку її здібностей, формувати навички здорового способу життя;
• формувати у дитини культуру діалогу, культуру життя у взаєморозумінні, мирі та злагоді між усіма народами, етнічними, національними, релігійними групами, представниками різних політичних і релігійних поглядів та культурних традицій, різного соціального походження, сімейного та майнового стану;
• настановленням і особистим прикладом утверджувати повагу до суспільної моралі та суспільних цінностей, зокрема правди, справедливості, патріотизму, гуманізму, толерантності, працелюбства;
• формувати у дітей усвідомлення необхідності додержуватися Конституції та законів України, захищати суверенітет і територіальну цілісність України виховувати у дитини повагу до державної мови та державних символів України, національних, історичних, культурних цінностей України, дбайливе ставлення до історико-культурного надбання України;
• дотримуватися установчих документів, правил внутрішнього розпорядку закладу освіти, а також умов договору про надання освітніх послуг (за наявності).


Віктор Громовий  переконаний, що має бути жорсткий механізм забезпечення  виконання цих обов’язків батьками, який би передбачав сувору відповідальність за невиконання.

До слова, у новому  ПОЛОЖЕННІ про дистанційну форму здобуття повної загальної середньої освіти є пункт (I. Загальні положення, ст.13), у якому зазначено:

Батьки сприяють виконанню дитиною освітньої програми, навчальних програм з окремих предметів (інтегрованих курсів) і досягненню передбачених ними результатів навчання, реалізації індивідуальної освітньої траєкторії, дбають про фізичне та психічне здоров’я дітей, формують у них навички здорового способу життя, а також сприяють дотриманню учнями академічної доброчесності в освітньому процесі.

У разі, якщо під час дистанційного навчання батьки не виконують свої обов’язки щодо забезпечення здобуття дитиною освіти, зокрема не забезпечують участь дитини в освітньому процесі протягом 10 робочих днів підряд з невідомих причин, заклад освіти інформує про це відповідну службу у справах дітей.




Про захоплення дітей соціальними мережами.

Сексуалізація 8-річної Мілани, якій мама зрежисувала «доросле» життя з поцілунками, обіймами та проведенням часу в одному ліжку з 13-річними хлопцем, змусила звернути увагу на додаток, у якому Мілана здобула 6 млн підписників.
Соцмережа Likее була створена в 2017 році в Сингапурі та мала на меті створення й розповсюдження коротких відео розважального характеру. У додатку стверджують, що він підтримує «позитивний контент», але користувачі зазначають випадки педофілії, жорстокого відношення до тварин, наявність відвертих відео або зображення на них оголених людей, розповсюджених за допомогою Likее.
Також сервіс призначений для користувачів старше 13 років, проте основна частка аудиторії – це діти від 5 до 12 років. За кількістю лайків на 2020 рік перше місце посідають дівчатка з Росії.
Сам сервіс Likee не надає офіційної статистики, але заходячи туди, можна одразу помітити, що рекомендації пропонують контент дівчат віком до 14 років. Сам контент, який був запропонований станом на березень 2021 року, мав зміст (за спаданням):
1 – танці з еротичними рухами, що містили елементи тверку або стриптизу;
2 – акцент, зокрема на демонстрації та доторканні до сідниць або грудей, демонстрація розтяжки й гнучкості тіла;
3 – імітація відносин із хлопчиком приблизно однакового віку;
4 – ангажування анорексії та надмірної худоби.
Майже на всіх дівчатах був макіяж та одяг, що підкреслював вигини тіла та оголював деякі з його частин. Топіки або дуже короткі шорти, що нагадували білизну. Все це супроводжувалося дегенеративною музикою, більшість якої була з Росії та містила слова на кшталт «Мані, мама в тєлє, сукі снова в дєлє», «права, лєва, ввєрх, вніз, сіся, піся і стріптіз», «ти мнє інтєрєсна дєтка толька без адєжди», тощо. Пласт музичної культури, що використовують підлітки для озвучки своїх роиликів, складають російськи реп-виконавці такі як Моргенштерн, Інстасамка, Слава Марлоу, Фогель, Клава Кока, Хабіб, Біг Бейбі Тейп та ще нескінченна кількість.
Окрему увагу можна приділити київській блогерші на ім’я Катя Бейб – beib1 (Likee). Лайк одразу видав її тверк у рекомендаціях. Катя любить наносити макіяж, трясти своєю «booty», тверкати в торгівельних центрах, виконувати челенджі та знімати відео зі своїми друзями.
Каті 12 років. На запитання глядачів, чи влаштовує її маму така поведінка, мама галасує на відео та піднімає великі пальці договори. Дівчинка має майже 7 мільйонів підписників у Likee та 185 тисяч у Instagram, де вона підписана як kate_beib3363.
Чим обумовлена така поведінка батьків? Тому що мама Каті не єдина, хто так реагує. В Likee безліч контенту, де батьки режисують дітям доросле життя. Але мотивація очевидна: гроші та власна нереалізація. Ті самі симптоми, які має мам 8-річної Мілани.
Звісно, поведінка маленьких блогерів не залишається без уваги, тому кількість підписників, лайків та переглядів монетизується. Наприклад, якщо зв’язатися з блогеркою Катериною Бейб у Instagram – kate_beib3363 стосовно реклами, вона одразу надсилає прайс-лист: 150$ за розміщення в сторіс та 250$ за рекламу в публікації. Публікації Каті набирають більше 10 тисяч лайків та охоплюють 50 тисяч користувачів. Сторіс збирають трохи менше – від 12 до 14 тисяч переглядів.
Якщо говорити про додаток Likee, то в ньому існує ціла схема монетизації своєї популярності. Для того, щоб почати заробляти, потрібно отримати офіційний статус автора. Це може стати доступним, якщо відео почнуть набирати перегляди та лайки. Перше, за що ви можете отримати гроші – за ту саму кількість лайків та переглядів. Після того, як ви стали більш-менш відомим користувачем, рекламодавці можуть замовляти у вас рекламу, монетизація якої буде проходити на початку, в середині чи кінці вашого відео. Також Likee влаштовує конкурси з певною тематикою. Переможець отримує кошти від додатку, їх старт – 25$. У додатку курсує цифрова валюта, яка називається «боби» або «алмази». Їх можна або купити за реальні гроші, або конвертувати в них. Вони отримуються за участь у конкурсах, виконання челенжів та за проведення прямих ефірів, де їх можуть донатити реальні люди. Вивести гроші можна на банківську картку, QiWi-гаманець або в Google Wallet. 200 бобів = 1 алмаз = 1$
Повертаючись до маленьких «блогерів», батьки яких продають їхнє «доросле» життя, судячи зі сторінки в Instagram блогерки Каті Бейб, вона товаришує з такими лайкерами як Нікіта Чєбанов – nikitachebanov_, Міла Маханець – milamaxanets (дівчинка, мама якої зрежисувала доросле життя із поцілунками, розкутими позами та ночівлею в одному ліжку із її 13-річним «хлопцем»), Паша Пел – pasha_pai, (13-річний «хлопець» Мілани), Міс Ніколь – nicolodessa, Анатолій Бєлоус – belousss1, Дана Таранова – dana_taranova, Снєжана Снєжок – snezhana_snezhokk та інші. Всі вони мають більше 100 тисяч фоловерів у Instagram та більше мільйона підписників у Likee. Майже всім їм від 10 до 14 років. Певно, їхні імена вам ні про що не скажуть, але вони мають шалену популярність серед дітей свого віку і задають так звані тренди.
Також серед дітей стало популярним явище імітації одностатевих відносин та кроссдрессинг.
Лише поверхневе занурення дає змогу зрозуміти, що у дитячих додатках створюється зовсім недитячий контент: танці з виконанням тверку, стриптиз, наслідування способу життя, що сповідується в дегенеративних текстах російських реп-виконавців, прагнення бути дорослішим в очах однолітків через речі, що притаманні вже сформованим людям.




Немає коментарів:

Дописати коментар